Seria piłkarskich biografii to niezbędnik każdego wielbiciela futbolu, zilustrowany kolorowymi zdjęciami z życia piłkarzy, a ubarwiony przezabawnymi opowieściami z boiska i nie tylko. Książki o niezwykłym talencie, sile marzeń i ciężkiej pracy. O piłce nożnej, dla której czasem trzeba poświęcić bardzo wiele. Oprócz ciekawych biografii w serii znajdziesz także książki o znanych klubach, a także ciekawostki z boiska i wskazówki trenerów.


O autorach

Jarosław Kaczmarek – jego pasją jest opowiadanie. Razem z przyjaciółmi z  „Grupy Studnia O.” podróżuje po świecie, opowiadając dzieciom i rodzicom baśnie i legendy, historie wymyślone i z życia wzięte. Piłka nożna jest dla niego źródłem porywających opowieści, w których piłkarze, jak bohaterowie mitów, wykorzystują swoje niezwykłe moce i umiejętności w walce o zwycięstwo.

Dariusz Tuzimek – dziennikarz prasowy i telewizyjny oraz znany felietonista. Zdobywca „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku.

Publikował m.in. na łamach „Przeglądu Sportowego”, „Polska – The Times” i „Gazety Wyborczej”. Kibice znają go z relacji sportowych dla TVP, Canal Plus, TVN, TVN24 oraz nSport. Obecnie jest związany z Wirtualną Polską i portalem Futbolfejs.pl.

Futbol to jego pasja, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem.

Marcin Kalita – Dziennikarz sportowy od prawie 30 lat. Z zamiłowania przede wszystkim fotoreporter. Ekspert telewizyjny: dla nSportu komentował Ligę Mistrzów, dla Canal Plus ligę francuską, dla Polsatu Sport eliminacje MŚ i ligę czeską.
Najwięcej satysfakcji dał mu długi, długi czas spędzony w „Przeglądzie Sportowym” w bardzo różnych rolach: od korespondenta po redaktora naczelnego. Współautor albumu „Biało-czerwone mundiale” i wielu publikacji wydawanych pod znakiem „Przeglądu Sportowego”.

Yvette Żółtowska-Darska – wielbicielka futbolu, fotografii i Toskanii. Przez siedem lat kierowała kanałem TVN Style.  Zainspirowana pasją syna do piłki nożnej postanowiła napisać serię książek dla dzieci o ich piłkarskich idolach.