Basia, przyjaciółka każdego przedszkolaka, znana z kart książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, powraca po raz trzeci na duży ekran z nowymi przygodami. Polska animacja dla dzieci o perypetiach rezolutnej pięciolatki – „Basia 3” – 8 listopada zawitała do kin w całej Polsce.

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Basia jako bohaterka dla najmłodszych widzów uczy jak z codzienności zrobić wielką przygodę. Ponadto wyrasta na bardzo współczesną bohaterkę. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu. W nowej odsłonie serialowych przygód Basia zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Od 8 listopada „Basia 3” zawitała na ekrany kin w całej Polsce – kin lokalnych i studyjnych oraz kin sieci Helios i Multikino. Zestaw zawiera cztery epizody z życia Basi, które do tej pory nie były nigdzie udostępniane. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki – widzowie i czytelnicy kochają Basię za to, że jest zwykłą dziewczynką, z którą może utożsamić się każde dziecko, a z perypetiami Mamy i Taty – każdy rodzic.


„Basia 3” – odcinki w zestawie kinowym:
„Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi” oraz „Basia i Boże Narodzenie”.

REŻYSERIA: Marcin Wasilewski

Polska, 2019, 45’, kategoria wiekowa 4+

PRODUKCJA: Grupa Smacznego, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Studio Dźwiękowe Spot, Studio Miniatur Filmowych, Evergreen Entertainment

WSPÓŁFINANSOWANIE: Polski Instytut Sztuki Filmowej

DYSTRYBUCJA: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

PREMIERA: 8 listopada 2019

Sprawdź, czy w twoim mieście odbywa się pokaz:
http://kinodzieci.pl/basia-3-gdzie-gramy/

Więcej informacji na stronie: http://kinodzieci.pl/basia-3/ oraz Facebook


A w księgarniach na fanów Basi czekają aż trzy nowości:

Basia i zegarek

Format: 200×250

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-3710-3

 

Basia dostaje od Dziadka Henryka zegarek. Jest śliczny. Z brylancikami. Ale co z tego, skoro Basia nie umie czytać godzin z zegarka. Przy okazji nauki zaczyna zastanawiać się nad tym, czym jest czas i dlaczego czasem płynie wolniej, czasem szybciej.

Basia i przyjaciele. Janek

Format: 200×250

Cena: 19,99

ISBN: 978-83-281-3711-0

 

Janek jest starszym Bratem Basi i Franka. Czasem to lubi, a czasem ma całkiem dość. Zwłaszcza w dniu, gdy okazuje się, że może będzie musiał nosić okulary. Tylko jak ma sobie poradzić z trudnymi emocjami ktoś, kto jest pośród rodzeństwa najstarszy? Dla Janka to prawdziwe wyzwanie…

Basia do słuchania

Format: 160×200

Elementy dodatkowe: płyta CD

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-4540-5

 

11 opowiadań o Basi napisanych przez Zofię Stanecką i zilustrowanych przez Mariannę Oklejak…a do tego płyta z Basiowymi opowiadaniami czytanymi przez Marię Seweryn!