Polska Sekcja IBBY nominowała do nagrody graficznej w Konkursie Książka Roku 2019 wydane przez Egmont Polska w imprincie ART dwie pozycje „No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk autorską książkę Marianny Oklejak oraz
„Balonową 5
” z ilustracjami Gosi Herby. Uroczyste ogłoszenie wyników już 17 grudnia br.  

„No to gramy!” to kompendium wiedzy o muzyce rozrywkowej dla dzieci. Ale docenią je również nastoletni i dorośli melomani. To wysmakowany album w formie dowcipnego komiksu. Bajecznie kolorowa, pełna ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość – dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk.

 

„Balonowa 5” zaprasza natomiast na sąsiedzką wizytę do radosnej kamienicy pełnej życzliwych mieszkańców. Gdzie słynny raper, Myszka, zostawił swój kapelusz? Czyje chrapanie słychać w całym budynku? Czyją rzeźbę z marmuru rzeźbi utalentowany Pies? Pięknie ilustrowana opowieść, to ciekawe i zabawne historyjki zobrazowane kapitalnymi grafikami Gosi Herby. Kto jeszcze mieszka przy Balonowej 5?

Obie książki ukazały się w imprincie ART Egmont – serii książek wartościowych i pięknych – są więc dopracowane w każdym szczególe.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Książka Roku 2019” odbędzie się 17 grudnia br. w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie. Organizator konkursu – Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polska Sekcja IBBY (International Board on Books for Young People) to organizacja pozarządowa od lat działająca na rzecz promocji wartościowych literacko, graficznie i edytorsko książek dla dzieci i młodzieży oraz upowszechniania czytelnictwa wśród młodych czytelników w Polsce. Nagroda przyznawana jest od 1988 roku.

Konkurs Książka Roku 2019 jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od lat nagradzani są w nim autorzy tekstów i ilustracji najbardziej wartościowych polskich książek dla młodego czytelnika ukazujących się na rynku księgarskim.

 

We wcześniejszych edycjach konkursu Egmont został uhonorowany Nagrodą Graficzną Polskiej Sekcji IBBY KSIĄŻKA Roku m.in. w 2017 roku za książki „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych” autorską książkę obrazkową Marianny Oklejak oraz „Złotą różdżkę, czyli bajki dla niegrzecznych dzieci” Justyny Sokołowskiej za ilustracje i projekt graficzny, w 2015 roku za książkę  „Cuda wianki” Marianny Oklejak, Nagrodą Literacką Polskiej Sekcji IBBY KSIĄŻKA Roku m.in. w 2009 roku za książkę Ewy Nowak „Bardzo biała wrona” oraz licznymi wyróżnieniami i nominacjami w poprzednich latach.

Książki dostępne na www.Egmont.pl.