22 listopada wszedł na ekrany kin pełnometrażowy film animowany Kraina Lodu II. Z okazji premiery drugiej części hitu sprzed lat, nakładem wydawnictwa Egmont ukazały się książki i komiksy nawiązujące do ekranizacji. Zapraszamy do lodowej krainy Anny i Elsy, na spotkanie niezapomnianego Olafa, a takżeKristoffa i jego kompana Svena. 

 

W nowej serii książek i komiksach przygotowanych z okazji premiery kinowej filmu Disney Kraina Lodu II poznamy opowieści oparte na historii zawartej w najnowszej animacji, jak i z poprzedniej części. Mali czytelnicy mogą też liczyć na inne opowiadania z królestwa Arendelle, porywające opowieści pełne przyjaźni, magii i siostrzanej miłości. Zestaw publikacji to doskonały prezent dla fanów tego ponadczasowego filmu i możliwość wspólnej przygody na dłużej już poza kinem.

 

W ofercie Egmont pojawiło się kilka bardzo interesujących formatów książek o przygodach obdarzonej magiczną mocą Elsy i jej ukochanej siostry: zbiór różnych opowieści „Kraina Lodu. Biblioteka bajek”, ilustrowana historia filmowa nawiązująca do filmu dla ciut mniej wprawnych czytelników w 64-stronicowej wersji w twardej oprawie „Kraina Lodu II. Kocham ten film”. Natomiast „Kraina Lodu. Zamek Anny i Elsy” to pozycja, która pozwoli na samodzielne ożywienie sobie świata ulubionych bohaterów. Dzięki niezwykłej książce z przekrojami zamku młody czytelnik ma szansę zwiedzić tę imponującą budowlę w środku! Od bogato zdobionych reprezentacyjnych komnat i pięknej sali balowej, poprzez prywatne pokoje rodziny królewskiej aż po hall, piwnice, kuchnię, zamkową dzwonnicę i drogę do lochów – tajemnice zamku Arendelle czekają na swego odkrywcę! Do książki dołączono naklejki z postaciami mieszkańców zamku, aby zabawa była jeszcze lepsza! Oprócz tego inne książki i komiksy.

Przeczytaj książki i tym samym dołącz do swych ulubionych bohaterów, by wziąć udział w ich zabawnych, szalonych, a czasem niebezpiecznych perypetiach.

Pełną ofertę wydawnictwa Egmont znajdziesz w księgarni Egmont.pl.

W serii książek ukazały się następujące tytuły, m.in.:

Puszka prezentowa Kraina Lodu 2

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska

Oprawa: puszka

Format: 190×240

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-4482-8

Grupa docelowa: 3-7 lat

Puszka Kraina Lodu 2 to znakomity pomysł na prezent dla fanek i fanów jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów 2019 roku. W środku kryją się prawdziwe skarby – przepięknie ilustrowana opowieść filmowa i książka z łamigłówkami, a do tego 2 arkusze naklejek i aż 15 kartonowych postaci, dzięki którym młody czytelnik może odtworzyć sceny z filmu lub przedstawić swoją własną wersję losów Elsy i Anny. Gdy wszystkie łamigłówki zostaną rozwiązane, a opowieść filmowa dumnie stanie na półce w domowej biblioteczce, dekoracyjną puszkę można wykorzystać jako pojemnik na cenne drobiazgi albo drugie śniadanie!

Kraina Lodu 2. Nowa kolekcja bajek

Autor: Suzanne Francis

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Zofia Stanecka, Adrianna Zabrzewska

Oprawa: twarda

Objętość: 128 stron

Format: 200×223

Cena: 32,99

ISBN: 978-83-281-3757-8

Grupa docelowa: 3-7 lat

Elsa to królowa Arendelle obdarzona wielką magiczną mocą, której nie potrafi kontrolować. Pewnego dnia, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, sprowadza na swych poddanych wieczną zimę. Gdy udaje jej się odwrócić czar, wydaje się, że wszystko wróciło do normy. Jednak wraz z upływem czasu moc Elsy rośnie, a królowa zaczyna słyszeć tajemnicze wołanie. Nie wie, kto próbuje się z nią skontaktować, ale czuje, że nadszedł czas, by znaleźć odpowiedź na nurtujące ją pytania. Wyrusza więc daleko na północ, a w tej niebezpiecznej wyprawie towarzyszą jej Anna, Olaf, Kristoff i Sven. Nowa Kolekcja Bajek Kraina Lodu to dwie porywające opowieści filmowe zebrane w pięknie ilustrowanym tomie!

Kraina Lodu 2. Kocham ten film

Autor: Suzanne Francis

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska

Oprawa: twarda

Objętość: 64 strony

Format: 216×285

Cena: 26,99

ISBN: 978-83-281-3831-5

Grupa docelowa: 3-7 lat

Premiera: 30.10.2019

Elsa nie może już dłużej uciekać przed tajemniczym głosem, który przyzywa ją do siebie. Postanawia wyruszyć daleko na północ, by poznać odpowiedź na pytanie o źródła swej nadzwyczajnej mocy, która z dnia na dzień jest coraz silniejsza. Kto będzie towarzyszył jej w tej trudnej i niebezpiecznej wyprawie? Czy Elsa odnajdzie to, czego szuka? Jak dalej potoczą się losy mieszkańców Arendelle? Pięknie wydana książka pozwoli raz jeszcze przeżyć filmową historię Kraina Lodu 2 znaną z dużego ekranu

Kraina Lodu. Biblioteka Bajek

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Oprawa: flexi

Objętość: 304 strony

Format: 200×223

Cena: 44,99

ISBN: 978-83-281-4595-5

Grupa docelowa: 3-7 lat

Czy w komnatach Arendelle gości duch? Jakie skarby można znaleźć w pałacowej bibliotece? Czemu Elsa chce udać się na północ i kto dotrzyma jej towarzystwa w tej ryzykownej wyprawie? Dołącz do swych ulubionych bohaterów, by wziąć udział w ich zabawnych, szalonych, a czasem niebezpiecznych perypetiach. W tej książce znajdziesz kilkanaście opowiadań prosto z Krainy Lodu – jest tu zarówno historia z pierwszego, jak i drugiego filmu, a do tego mnóstwo innych fascynujących opowieści o przyjaźni, magii i siostrzanej miłości.

Kraina Lodu 2. Opowieść filmowa.

Biblioteka Mądrego Dziecka

Autor: Suzanne Francis

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Helena Strzelewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 24 strony

Format: 216×285

Cena: 17,99

ISBN: 978-83-281-4560-3

Grupa docelowa: 3-7 lat

Elsa nie może już dłużej uciekać przed tajemniczym głosem, który przyzywa ją do siebie. Postanawia wyruszyć daleko na północ, by poznać odpowiedź na pytanie o źródła swej nadzwyczajnej mocy, która z dnia na dzień jest coraz silniejsza. Kto będzie towarzyszył jej w tej trudnej i niebezpiecznej wyprawie? Czy Elsa odnajdzie to, czego szuka? Jak dalej potoczą się losy mieszkańców Arendelle? Pięknie wydana książka pozwoli raz jeszcze przeżyć filmową historię Kraina Lodu 2 znaną z dużego ekranu.

Kraina Lodu. Zamek Anny i Elsy

Autor: Laura Buller

Ilustrator: Disney Storybook Art Team

Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska

Oprawa: twarda

Objętość: 40 stron

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-4561-0

Grupa docelowa: 3-7 lat

Na skraju wysokiego fiordu, u podnóża stromych gór stoi zamek Arendelle. Królewska rodzina żyje tu od pokoleń. Mieszkają tu również Elsa, obecna królowa, jej siostra, księżniczka Anna oraz… wyjątkowo gadatliwy bałwanek Olaf.

Dzięki niezwykłej książce z przekrojami zamku młody czytelnik ma szansę zwiedzić tę imponującą budowlę w środku! Od bogato zdobionych reprezentacyjnych komnat i pięknej sali balowej, poprzez prywatne pokoje rodziny królewskiej aż po hall, piwnice, kuchnię, zamkową dzwonnicę i drogę do lochów – tajemnice zamku Arendelle czekają na swego odkrywcę! Do książki dołączono naklejki z postaciami mieszkańców zamku, aby zabawa była jeszcze lepsza!

KOMIKSY

Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie

Scenariusz: Joe Caramagna

Rysunki: Kawaii Creative Studios

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Oprawa: miękka

Objętość: 80 stron

Format: 170×260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9791-6

Pierwszy album przygód bohaterów znanych z disnejowskiego przeboju filmowego Kraina Lodu! Akcja komiksu, podobnie jak filmu i książek, rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu.

Księżniczka Anna marzy, aby dokonać czegoś wielkiego, co nada jej życiu sens i przysłuży się całemu królestwu. Kiedy na ulicach miasta popłoch sieje dzikie zwierzę, Anna rusza mieszkańcom na pomoc – i przy tej okazji poznaje Mari, nieustraszoną młodą kobietę, która również pragnie przekonać się, na co ją stać. Dziewczyny postanawiają razem poznać życie miasteczka od podszewki i spróbować swoich sił w różnych zawodach. Tymczasem królowa Elsa musi załagodzić narastający konflikt z sąsiednim państwem i rozwikłać zagadkę zniszczenia rezerwatu przyrody. Zarówno Elsa, jak i Anna – do spółki z Mari, młodzieńcem Kristoffem, ożywionym bałwankiem Olafem i reniferem Svenem – stają przed nie lada wyzwaniami. Czy uda im się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania? Czy przywrócą pokój w Arendelle?

Kraina Lodu. Droga do domu

Scenariusz: Joe Caramagna

Rysunki: Eduardo Francisco i Kawaii Creative Studios

Przekład: Adrianna Zabrzewska

Oprawa: miękka

Objętość: 68 stron

Format: 170×260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-9792-3

Drugi album poświęcony bohaterom disnejowskiego przeboju filmowego Kraina Lodu! Akcja rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu.

Pewnej jesieni królowa Elsa i księżniczka Anna dostają zaproszenie na dożynki w królestwie Snoob. Ale gdzie leży Snoob?! Okazuje się, że bardzo daleko… Gdy tylko siostry odkrywają, że ich oddany przyjaciel Kaj ma tam brata, z którym nie widział się od wielu lat, postanawiają za wszelką cenę doprowadzić do ich spotkania. Wyrusz razem z bohaterkami i ich przyjaciółmi w emocjonującą podróż pełną zapadających się mostów, górskich przepaści, mrocznych lasów, dzikich zwierząt, zepsutych wozów, ale też nowych znajomych gotowych podać pomocną dłoń i wesoło przygrywać w trakcie wędrówki!