HENIŚ – nowość w ofercie książek dla dzieci

Nakładem Egmont Polska ukazała się nowa seria książek dla dzieci „Dzień, w którym Heniś poznał…”. To historie o małym chłopcu Henisiu, który codziennie odkrywa coś nowego. Raz jest to księżyc, raz wieloryb, innym razem samochód. Nie są to jednak – jakby się mogło wydawać – takie zwykłe odkrycia. W każdym z nich jest coś ekscytującego i tajemniczego. Pierwsze pozycje w cyklu dostępne są już w księgarniach.

W ofercie wydawniczej Egmont mali czytelnicy mają do wyboru m.in.: Nową kolekcję bajek, Wesołą kolorowankę, Zeszyt zadań, czy Wodne kolorowanki. Dajcie się porwać opowieściom i wspólnym zabawom z czteroletnim, ciekawskim Henisiem w roli głównej. W książkach oprócz niesamowitych przygód, spotkań z nowymi znajomymi uroczego chłopca, dodatkowo ilustracje do kolorowana, naklejki, wesołe wykreślanki, zwariowane rebusy, labirynty i inne zabawne łamigłówki. Historie do czytania opowiadają zarówno o wielkich chwilach, jak i o małych codziennych radościach każdego przedszkolaka. Ponadto uczą otwartości i pomagają zrozumieć otaczający ich świat. Pozwalają zrozumieć co sprawia, że samolot leci, dlaczego papugi są długowieczne, do czego służy mikroskop, dlaczego wieloryb może przebywać tak długo pod wodą, dlaczego księżyc świeci tylko w nocy i co sprawia, że samochód jedzie tak szybko. Z Henisiem nawet zwyczajne przedmioty okazują się fascynujące!

 

Irlandzki serial animowany to niezwykle popularna bajka. Emitowana w niemal 180 krajach na świecie. Laureat Pulcinella Award (Best European Work, Wenecja) i IFTA Best Animation (Irlandia). Bajka „Dzień w którym Heniś poznał…” w Polsce gości na kanałach dziecięcych TVP ABC,
Nick Jr., Nickelodeon Polska.

W serii książek:

Dzień, w którym Heniś poznał… Nowa kolekcja bajek
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Wiggleywoo
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 200×223
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-4302-9

Poznaj Henisia – ciekawskiego i uroczego chłopca, który uwielbia zabawę! Heniś spotyka nowych znajomych, z którymi się zaprzyjaźnia. Razem codziennie przeżywają niesamowite przygody. Historie z tej książeczki opowiadają zarówno o wielkich chwilach, jak i o małych codziennych radościach każdego przedszkolaka. Ponadto uczą otwartości i pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Dołącz do Henisia oraz jego przyjaciół!

Dzień, w którym Heniś poznał… Wesoła kolorowanka
Autor: Anna Babisz
Ilustrator: Wiggleywoo
Oprawa: zeszytowa
Objętość: 32 strony
Format: 210×297
Cena: 8,99
ISBN: 978-83-281-4099-8

Co to? Kto to? Każdego dnia Heniś poznaje nowych przyjaciół – na lądzie, w wodzie i w powietrzu, we własnym ogrodzie, a także w dalekich krajach. Codziennie rozmawia z kimś innym: z wozem strażackim, księżycem, krowami, pojemnikami na śmieci, listami i nie tylko. Każdy ma do opowiedzenia wspaniałą historię. A Heniś z ciekawością słucha, a gdy potrzeba – pomaga. Poznawaj świat razem z tym wesołym chłopcem. Koloruj ilustracje i czytaj o codziennym życiu dzieci, roślin, zwierząt, pojazdów, ubrań, instrumentów muzycznych i wszystkiego, co nas otacza.

Dzień, w którym Heniś poznał… Zeszyt zadań
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Wiggleywoo
Oprawa: zeszytowa
Objętość: 24 strony
Format: 210×297
Cena: 8,99
ISBN: 978-83-281-4300-5

Czy jesteście gotowi na niezapomniane chwile z Henisiem i jego przyjaciółmi? Przed tobą długie godziny zabawy – chwyć ołówek, flamaster lub długopis i daj się porwać fantastycznym zadaniom, od których ciężko się oderwać. „Zeszyt zadań” to książka pełna zagadek, łamigłówek, wykreślanek i fantastycznych naklejek, które sprawią, że ta zabawa będzie jeszcze lepsza!

Dzień, w którym Heniś poznał… Wodne kolorowanie
Autor: Anna Babisz
Ilustrator: Wiggleywoo
Oprawa: zeszytowa
Objętość: 16 stron
Format: 210×297
Cena: 8,99
ISBN: 978-83-281-4301-2

Zapraszamy do zabawy z Henisiem. Razem z nim odkrywaj barwy otaczającego świata. Potrzebujesz tylko czystej wody i pędzla – gdy zwilżysz zakropkowane pola, na obrazku pojawią się kolory. Czy zgadniesz jakie? Wodne kolorowanie to seria książeczek, dzięki którym dzieci zapoznają się z techniką malowania pędzlem, zanim sięgną po prawdziwe farby. Wystarczy zamoczyć pędzelek w wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. Wtedy na obrazku pojawią się kolory. Takie malowanie z pewnością przyniesie dziecku mnóstwo radości. W dodatku pozwoli wyćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową. Barwy pojawiające się na papierze niczym magia spowodują, że maluch będzie miał ochotę na jeszcze więcej!