1957723961Wspierajmy dzieci w czytaniu dla przyjemności pokazując im, ile radości dają książki! Miesięcznik „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” docenił cel Akcji „Czytam sobie” nagradzając Egmont Polska Wydarzeniem Roku 2013 dla zorganizowanej kampanii społecznej.

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała nagrodę kampanii za „rozmach i efektywność proczytelniczej Akcji  Czytam sobie”. Celem zainicjowanego w 2013 roku programu jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

„Czytam sobie” to sposób na komunikację dzieciom pewnego stanu świadomości – przekazu dotyczącego pozytywnych wpływów czytania na całe ich przyszłe życie. W sposób nieodstręczający od nauki, lecz wprost przeciwnie – ukazujący, że książka może stać się najlepszym przyjacielem dziecka, i to na długie lata. „Czytam sobie” to także już ponad pół miliona książek, które trafiły lub trafią do rąk polskich dzieci” – pisze Paweł Waszczyk w styczniowym „Magazynie Literackim KSIĄŻKI”.