Zestawy do twórczego poznawania świata Biblioteczka Montessori zostały docenione Nagrodą Rodziców w XII edycji konkursu organizowanym przez portal zabawkowicz.pl

 

Biblioteczka Montessori to seria pakietów dla dzieci opierających się na metodzie Marii Montessori. Materiały z serii Biblioteczka Montessori to kolorowe, wysokiej jakości karty, modele filcowe, które pozwalają poszerzać wiedzę o świecie, człowieku czy przyrodzie, tablice, które pozwalają poznać, czym jest czas, lub przybliżają choć trochę odległy kosmos. Do zestawów każdorazowo dołączane są książeczki z informacjami, jak się bawić kartami, planszami i tarczami czy osiami czasu.

 

Nagroda Rodziców to najbardziej prestiżowy plebiscyt ekspercki w branży dziecięcej. Jury przyznaje w nim znak jakości Nagroda Rodziców oceniając wcześniej ofertę rynkową zabawek, gadżetów czy pomocy naukowych dla dzieci. Konkurs odkrywa wartościowe produkty, które często stanowią nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

 

Dorobek Marii Montessori jest uznawany obecnie na całym świecie. Sprzyjając koncentracji uwagi, chęci do pracy i autonomii dziecka, pedagogika Montessori wspiera kształtowanie jednostek odpowiedzialnych i dojrzałych, które doskonale poradzą sobie z wyzwaniami niesionymi przez życie.

 

„Dziecko uczy się dzięki własnej aktywności, czerpiąc z kultury swojego własnego otoczenia.”

Maria Montessori