Trzy tysiące lat temu, najdzielniejsi żeglarze pokonywali Ocean Spokojny, odkrywając po drodze wiele wysp Oceanii. Nagle, ich podróże ustały – do dzisiaj nikt nie wie, dlaczego… Vaiana to opowieść o przygodach śmiałej nastolatki, która wyrusza w podróż, by wypełnić wolę swoich przodków i uratować lud od nieszczęścia. W drodze poznaje półboga Maui i razem przemierzają otwarte wody, by znaleźć drogę na legendarną wyspę. Bezmiar oceanu nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z piratami i potworami. Dziewczyna, co najtrudniejsze, musi nauczyć się podążać za głosem serca.

Wytwórnia Walt Disney Animation Studios przygotowała przepiękną animację z niezwykłą etniczną muzyką.  Vaiana. Skarb Oceanu to film twórców „Zwierzogrodu” i „Krainy Lodu”, co stanowi bardzo dobrą rekomendację i można być pewnym, że będzie on wydarzeniem jak inne premiery Disneya. Głos głównym bohaterom w polskiej wersji językowej filmu podkładają między innymi: Weronika Bochat, jako Vaiana i Igor Kwiatkowski jako Maui. Pozostałym bohaterom głosu udzielają, m.in.: Piotr Grabowski, Dorota Stalińska, Magdalena Turczeniewicz oraz Maciej Maleńczuk.

 W nowej serii książek przygotowanych specjalnie z okazji premiery kinowej najnowszego filmu Disneya Vaiana. Skarb Oceanu poznamy nowych bohaterów dziecięcych fantazji – mieszkańców wyspy Motunui.

 

Wymarzony konkurs!

Regulamin znajdziesz tutaj