„Star Wars” to ponadczasowa seria przenosząca miłośników „Gwiezdnych Wojen” do odległej galaktyki. Filmowe trylogie stały się fenomenem kulturowym, a ich popularność zaowocowała obfitością książek, które podbijają serca fanów.

Star Wars. Ucieczka szmuglerów

Sojusz Rebeliantów zadał Imperium dotkliwy cios – podczas skomplikowanej akcji wojskowej Luke Skywalker zniszczył Gwiazdę Śmierci. Wojownicy spod znaku Rebelii nie mogą jednak długo cieszyć się z triumfu – ich przeciwnicy z determinacją podejmują działania, żeby odegrać się za porażkę. Imperium nie wie jednak, gdzie rebelianci mają swoją bazę oraz jakimi siłami i sprzętem dysponują. Jest jednak sposób, żeby zdobyć te informacje – najsekretniejsze dane i plany wrogów Palpatine’a są w posiadaniu jednego człowieka, więc wystarczy dostać go w swoje ręce. Imperium już wpadło na jego ślad i niebawem wszystkie tajemnice Rebelii mogą wyjść na jaw.

Księżniczka Leia prosi kapitana Hana Solo, żeby podjął się misji ratunkowej i ocalił ściganego. To bardzo niebezpieczne, może wręcz samobójcze zadanie. Na domiar złego załoga Sokoła Millennium musi strzec się nie tylko szturmowców Palpatine’a, lecz także łowców nagród nasłanych przez Jabbę, który nie lubi, kiedy ktoś nie spłaca mu długów.

A Solo ma na swoim koncie kilka nierozliczonych należności…

Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine

Ta historia zaczyna się tak, jak wiele innych: dawno, dawno temu… Daleko poza migoczącymi gwiazdami, które widzisz na nocnym niebie…

Za czasów Starej Republiki setki systemów gwiezdnych współżyły w pokoju, ciesząc się dostatkiem. Na straży tego porządku stał starożytny zakon wojowników Jedi. Nadszedł jednak czas przerażających ciemności, które z niepowstrzymaną siłą ogarnęły całą galaktykę. Większość szlachetnych rycerzy zginęło. Teraz gwiazdami rządzi złe Imperium, powoli, lecz systematycznie unicestwiając ostatnie bastiony nadziei.

Oto historia trojga bohaterów, na których drodze stanęło przeznaczenie – którzy znaleźli się w niewłaściwych miejscach o niewłaściwym czasie. Wspólnymi siłami pokażą całej galaktyce,

że mają w sobie coś więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka… być może to oni są naszą ostatnią nadzieją.

Zatem Jedi zostać chcesz?

Adam Gidwitz – autor z listy bestsellerów „New York Timesa” – w fascynujący sposób opowiada historię znaną z filmu Imperium kontratakuje. Już od pierwszych stron czytelnik trafia w sam środek wartkiej akcji i na czas opowieści staje się Lukiem Skywalkerem. Młodzi wielbiciele gwiezdnej sagi wraz z początkującym uczniem Yody rozpoczynają szkolenie i podejmują trudną drogę, żeby u jej końca zostać rycerzami Jedi. Podążanie tą ścieżką to wybór odpowiedni tylko dla nielicznych, ponieważ ciemna strona Mocy jest silna…

Kolejne perypetie Luke’a Skywalkera – od ewakuacji bazy rebeliantów na planecie Hoth po odkrycie mrocznych tajemnic z własnej przeszłości i prawdy o swojej rodzinie – poprzeplatane są opisami ćwiczeń, dzięki którym każdy młody padawan może doskonalić się w jasnej stronie Mocy.

Strzeż się potęgi ciemnej strony!

Imperium pracuje nad stworzeniem drugiej Gwiazdy Śmierci, dzięki której będzie mogło ostatecznie pokonać Sojusz Rebeliantów. Ale Luke Skywalker ma już plan, jak powstrzymać złego Imperatora raz na zawsze! Na jego drodze stoi jednak trudny do pokonania przeciwnik… własny ojciec.

Strzeż się potęgi ciemnej strony! to kolejna porcja międzygwiezdnych przygód Luka Skywalkera, księżniczki Lei oraz innych bohaterów znanych z poprzednich części galaktycznej sagi. Czytelnik znajdzie w tej książce wszystko to, co lubi najbardziej w Gwiezdnych wojnach: fascynujące postacie (m.in. Jabbę, Maxa Rebo, Salacjusza Crumba, mistrza Yodę, Hana Solo i dzielne droidy C-3PO i R2-D2), kosmiczne pojazdy, trzymającą w napięciu fabułę, przerażającego Lorda Vadera i jego nikczemny uśmiech, miecze świetlne oraz mrożące krew w żyłach pojedynki.

Polecamy również