Baśń, humor, fantasy, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, jej odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. „Poczytaj ze mną” w ramach Literackiego Egmontu to seria wspierająca dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania.

W ramach cyklu są opowieści przygodowe, fantastyczne, humorystyczne, kryminał i reportaż – każdy znajdzie coś dla siebie. Tworzą je najlepsi współcześni autorzy, lubiani i chętnie czytani przez dzieci. O szatę graficzną zadbali znakomici ilustratorzy.

Nowości w cyklu:
Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów, Zofia Stanecka, ilustracje: Aleksandra Krzanowska
Pieśń o Sowie, Jarosław Górski, ilustracje: Joanna Rusinek
O srebrnej łyżce, Justyna Bednarek, ilustracje: Daniel de Latour

Pozostałe książki w cyklu:

Gdy pada deszcz. Przejście, Zofia Stanecka, ilustracje: Aleksandra Krzanowska
Kot, który zgubił dom, Ewa Nowak, ilustracje: Adam Pękalski
Po co komu mamut, Agnieszka Frączek, ilustracje: Joanna Rusinek
Różowe babeczki, Joanna Jagiełło, ilustracje: Marta Krzywicka
Baśń o świętym spokoju, Zofia Stanecka, ilustracje: Marianna Sztyma
Pan od angielskiego, Paweł Beręsewicz, ilustracje: Aleksandra Krzanowska
Ząb czarownicy, Joanna Olech, ilustracje: autorka
Na ratunek karuzeli, Ewa Nowak, ilustracje: Joanna Rusinek


 Zajrzyj do środka

Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów

Pełne magii przygody Gai i jej fantastycznych przyjaciół. Tym razem do zaczarowanej krainy trafia również starszy brat dziewczynki, Feliks, który wpada w spore tarapaty. Gaja, Rowena z Elfiej Doliny oraz Niall stają przed trudnym zadaniem uwolnienia go z rąk paskudnych goblinów. Czy uda im się ochronić nasz świat przed inwazją tych podstępnych stworzeń?

Pieśń o Sowie

Pewnego razu w lesie zamieszkanym przez wiele ptasich rodzin zapanowało poruszenie. Rządzący krainą Bury Miś wydał rozporządzenie, zgodnie z którym zabronił ptakom… spać! „Pieśń o Sowie” to wierszowana historia o mądrych i walecznych ptakach, które nie poddały się w walce o swoje prawa.

O srebrnej łyżce

Z chwilą gdy do domu państwa Lahmanów trafia rezolutna srebrna łyżka, życie rodziny zaczyna nabierać nowych barw. Łyżka pomaga gospodarzom, a z ich małym synem Dawidem nawiązuje szczególną więź. Dzięki tej znajomości chłopiec staje się bohaterem wielu niezwykłych przygód.

Opowieść o srebrnej łyżce w poetycki sposób pokazuje, co jest w życiu najważniejsze.