Historia

1878

Egmont H. Petersen za pieniądze pożyczone od matki kupuje swoją pierwszą maszynę drukarską i w domowych pieleszach otwiera małą drukarnię pod nazwą P. Petersens Bogtrykkeri.  W drodze po zakup znajduje na ulicy monetę 10 ore, co uznaje za szczęśliwy znak. Po dziś dzień ta moneta znajduje się w biurze głównym firmy Egmont w Kopenhadze.

1881

Egmont wykonuje pierwsze kolorowe druki. Ilość pracowników jego firmy to 4.

1900

Egmont wygrywa kontrakt na wydrukowanie pierwszej międzynarodowej edycji bajek Hansa Christiana Andersena.

1914

Egmont H. Petersen zostaje wyznaczonych na oficjalnego drukarza dworu królewskiego. Jego firma zmienia nazwę na Gutenberghus. Niestety 5go sierpnia tego samego roku Egmont H. Petersen umiera. W Kopenhadze stawiane są fundamenty tzw. Domu Gutenberga – przyszłej siedziby firmy.

1951

Powstaje niemiecki oddział firmy  - EHAPA. Jego misją jest druk komiksów Disney’a.

1968

Pierwsze wydania Asterixa są publikowane w Danii i Niemczech.

1988

Ze względu na poszerzenie działalności w dziedzinach wydawniczych oraz produkcji filmowej, firma wprowadza podział na dywizje.

1989

Firma otwiera oddział na Węgrzech - pierwszy w Europie Wschodniej.

1990

Gutenberghus otwiera swoje biura w Polsce, Czechosłowacji oraz ZSRR.  Polski oddział zaczyna swoją działalność od wydawania czasopisma Mickey Mouse.

1992

Gutenberghus  zmienia nazwę na Egmont i wydaje w ponad 20 językach na całym świecie.

1993

W Polsce powstają pierwsze kluby książki oferujące swoim członkom wyjątkowe egzemplarze publikacji z serii Disney.

1994

Egmont Polska zmienia magazyn Mickey Mouse w obecne do dziś czasopismo „Kaczor Donald”. Pierwszy numer sprzedał się w ponad 50 000 egzemplarzach, kolejny przekroczył 75 000. Z powodu strajku nie ukazuje się numer bożonarodzeniowy, lecz styczniowy osiąga rekordową sprzedaż 217 000 egzemplarzy.

2010

Egmont Polska  obchodzi 20-lecie.

2014

Egmont Polska przyjmuje nazwę Egmont Publishing jednoczącą od tej pory wszystkie oddziały firmy Egmont Holding zajmujące się  działalnością wydawniczą.