Baran Marcin

W tej chwili ma dopiero pół wieku. Ale osiągnięcie tego momentu zabrało mu 50 lat. Ma nadzieję, że w przyszłości wszystko pójdzie jeśli nie szybciej, to przynajmniej łatwiej. Pisze wiersze, poprawia to, co napiszą inni, żona go ma, a razem mają dzieci trzy. Marcin Baran przede wszystkim chciałby być leniwym leniem. Jego adres imejlowyinormalny: Marcin Baran/Kraków/Małopolska/Polska/Europa/Ziemia/Kosmos/?

Barnett Mac

Mac Barnett (ur. 1982), amerykański autor książek dla dzieci. Laureat wielu nagród, m.in. Boston Globe–Horn Book Award i E.B. White Read Aloud Award. Wraz z Johnem Jorym stworzył serię Diabelski duet. Mieszka w Kalifornii.

Beniak-Haremska Ewa

Maluje i rysuje od zawsze. Swoje oniryczne prace wystawiała w Warszawie, Rzymie, Paryżu i Londynie. Ilustruje książki dla dzieci – bajki, podręczniki szkolne. Projektuje okładki, uczestniczy w różnych wydarzeniach artystycznych. Prowadzi ilustratorskie warsztaty dla dzieci. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Autorka zabawnych pocztówek, kreatorka takich postaci jak „Rudzik Piegusek”, „Gałganek”, „Zając Podskoczek”.

Boboryk Anna

Z zamiłowania i wykształcenia pedagog, psycholog (specjalizacja: psychologia edukacji), socjolog; wieloletni redaktor merytoryczny, kierownik redakcji w Wydawnictwie Nowa Era, redaktor kreacji, ekspert edukacyjny i autor w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych, autor i konsultant merytoryczny w Wydawnictwie Egmont (od 2013), nauczyciel akademicki – najpierw Akademia Pedagogiki Specjalnej, obecnie Wyższa Szkoła Teologiczno-Społeczna, terapeuta w poradni przy fundacji CEREO.

Bruchnalski Marcin

Ukończył Wydział grafiki ASP w Krakowie. Rysuje i maluje ilustracje dla dzieci do książek i czasopism. Nie pamięta ile książek zilustrował. Były to m. in. „Hej, czy jest tam kto?”, Joesteina Gaardera, „Krumpel, Dundek i wielka wyprawa” Krystyny Chołoniewskiej, „Wielka księga wierszy” Juliana Tuwima i wiele innych. Stale współpracuje z „Świerszczykiem”.

Brzechwa Jan

Jan Brzechwa (właśc. Jan Wiktor Lesman, ps. Szer-Szeń, Inspicjent Brzeszczot; żył w latach 18981966) – polski poeta pochodzenia żydowskiego, autor wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci, satyrycznych tekstów dla dorosłych, a także tłumacz literatury rosyjskiej. Z zawodu prawnik. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej. Debiutował w 1915 roku. Pierwszy tom poezji dla dzieci – Tańcowała igła z nitką – wydał w 1938. Później opublikował jeszcze m.in. książki: Kaczka Dziwaczka (1939), Akademia pana Kleksa (1946) i Pan Drops i jego trupa (1946).

Czerwińska-Rydel Anna

Muzyk, pedagog, autorka licznych i nagradzanych książek biograficznych dla dzieci i młodzieży. Z pasją pisze o wielkich ludziach i ich pasjach. Przez wiele lat współpracowała z radiem, tworząc m.in. słuchowiska dla dzieci. Zapalona czytelniczka. Mama Alicji i Krzysia. Uwielbia ciepłą szarlotkę o każdej porze. Codziennie rano otwiera okno i szuka natchnienia. Jak już je znajdzie, to pisze i pisze – bez końca...

De Latour Daniel

Ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych. Współpracował m.in. z „Misiem” i „Świerszczykiem”, rysował komiksy, smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy i różne inne rzeczy. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów i rysować od swoich dzieci.

Dibben Damian

Damian Dibben, zanim zajął się pisarstwem, pracował jako scenarzysta przy rozmaitych projektach filmowych, takich jak Upiór w operze i Kot w butach. Wśród wielu pasji, którym oddaje się poza pracą, najważniejsze miejsca zajmują historia starożytna, nauki przyrodnicze oraz powieści przygodowe. Damian jest zakochanym w swoim mieście londyńczykiem. Mieszka na South Bank razem z psem Dudleyem. Bestsellerowa trylogia Strażnicy historii to jego pierwsza seria.

Dmitroca Zbigniew

Poeta, tłumacz, satyryk. Autor kilkudziesięciu książek dla dorosłych i dla dzieci. Jest także właścicielem, aktorem i dyrektorem Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy”. Mieszkał w wielu miastach, kilkanaście lat temu osiadł na wsi. Z natury jest wagabundą. Gdyby żył w świecie Muminków, na pewno byłby Włóczykijem.

Dobrowolska Marzenna

Urodziła się w Toruniu. Pierwsze rysunki robiła czekoladowymi pierniczkami na ścianie. Troszkę później dorysowywała swoje obrazki w ulubionych książkach, a jeszcze później ozdabiała nimi szkolne zeszyty. Brała udział w stworzeniu serii oraz ilustracji do "Angielski z Hello Kitty" i "Akademia Mądrego Dziecka". Oprawiła graficznie ilustracje Daniela de Latour i tekst Zofii Staneckiej do książki „Nasza paczka i niepodległość”. Jej miłość do literatury dziecięcej nigdy nie osłabła, więc do snu czyta serię "Czytam sobie" i uważa, że dzieci zasługują na wszystko co najlepsze. W wolnych chwilach nurkuje, a z fascynacji podwodną fauną i florą powstają błękitne i turkusowe akwarele.  

Dzierżawska Zofia

Kiedyś była przywódcą podwórkowej bandy, teraz rysuje książki dla dzieci i komiksy. Mieszka (prawie) w Alpach, ale często wraca do rodzinnej Warszawy. Studiowała ilustrację w Mediolanie w ramach programu MiMaster. Z dziewiątką rysujących przyjaciół założyła mediolańskie studio graficzne Armad’illo, czyli Pancer’nik. Rysuje dla polskich i włoskich wydawnictw i odkłada na nowy akordeon.

Dziubak Emilia

Ilustratorka i autorka książek dla dzieci. W 2010 roku ukończyła ASP w Poznaniu. Debiutowała w 2011 r autorską, ilustrowaną książką dla dzieci „Gratka dla małego niejadka”.

Edwards Eve

Eve Edwards uważa naukową kwerendę za ważny element zabawy, jaką jest dla niej pisanie powieści historycznych. Na użytek serii Kroniki rodu Lacey oglądała wnętrza z epoki i turnieje rycerskie oraz uczestniczyła w ucztach w stylu elżbietańskim, aby lepiej poznać ducha i smaki epoki. Do tego stopnia, że opanowała sztukę eleganckiego jedzenia bez widelca, znaną w epoce Tudorów. Mieszka w Oksfordzie z mężem i trójką dzieci.

Fabisińska Liliana

Liliana Fabisińska (ur. 1971) – dziennikarka i pisarka, autorka sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Studiowała w Polsce i RPA. Karierę dziennikarską rozpoczęła w czasopiśmie „Na Przełaj”, później była m.in. redaktor naczelną „Filipinki”. Autorka serii Amor z ulicy Rozkosznej, Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą i Podwodne miasto (Egmont, 2013).

Frączek Agnieszka

Autorka wierszy i opowiadań dla dzieci. Germanistka i leksykograf, doktor nauk humanistycznych. Laureatka Nagrody Edukacja XXI (2008), wyróżnienia IBBY Dziecięcy Bestseller Roku („Kanapka i innych wierszy kapka”). Mieszka w Warszawie z mężem Michałem, córką Weronką, labradorką Daszeńką i parą adoptowanych przez Daszeńkę kociąt: Zakrętką i Kapselkiem. A niedawno do tego stada dołączył pewien tajemniczy Koleś, z którego prawdopodobnie wyrośnie kot.

Frycz Tomasz

Tomasz Frycz to połowa teamu o nazwie Wicha i Frycz – duetu niezwykle zdolnych grafików i ilustratorów.

Funke Cornelia

Cornelia Funke – najsłynniejsza niemiecka pisarka dla młodzieży. Absolwentka pedagogiki i grafiki, pracowała jako nauczycielka i ilustratorka. Uwielbia swoje dzieci, przyjaciół, psy, czekoladę oraz pisanie. Na stałe mieszka w USA. Napisała ponad pięćdziesiąt książek przetłumaczonych na czterdzieści języków, m.in. Króla Złodziei, Atramentową Trylogię, Reckless i Rycerza widmo.

Furgalińska Joanna

Philippa Gregory jest z wykształcenia historykiem. Była już znaną pisarką, gdy zaciekawiła się czasami Tudorów i napisała książkę Kochanice króla, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Gregory jest też autorką kilku innych bestsellerów, osadzonych w czasach Tudorów, oraz cyklu, który stał się podstawą serialu telewizyjnego The Cousins’ War.  

Gierych Marta

Grafik po warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Projektuje logotypy, plakaty, książki, okładki. Rzadko coś zilustruje (a, wierzcie Państwo, szkoda). Oprócz dzieci hoduje patyczaki. Uwielbia żeglowanie i trekking.

Gregory Philippa

Philippa Gregory jest z wykształcenia historykiem. Była już znaną pisarką, gdy zaciekawiła się czasami Tudorów i napisała książkę Kochanice króla, która przyniosła jej międzynarodową sławę. Gregory jest też autorką kilku innych bestsellerów, osadzonych w czasach Tudorów,  oraz cyklu, który stał się podstawą serialu telewizyjnego The Cousins’ War.

1 2 3 4

X