Ryzyk Fizyk, decyzja należy do Ciebie!

Wydawnictwo Egmont wydało długo oczekiwaną polską edycję najczęściej nagradzanej, imprezowej gry planszowej Wits & Wagers. Polska wersja Ryzyk Fizyk to równie dynamiczna, towarzyska, bardzo emocjonująca planszówka, w efektownej szacie graficznej. Gra już w sprzedaży na terenie całej Polski.
 
Ryzyk Fizyk to jedna z najpopularniejszych gier quizowych na świecie. Zebrano w niej zabawne, ciekawe, niezwykłe pytania z różnych dziedzin, również związanych z Polską. Jednak nie musisz być ekspertem w każdej z nich. Wygrasz, jeśli obstawisz właściwe odpowiedzi i zaryzykujesz w odpowiednim momencie.
 
Zaryzykuj i wygraj!
 
Ile ważył najcięższy w historii mistrz sumo? Ilu ludzi spacerowało po Księżycu? Ile koni wzięło udział w ekranizacji „Krzyżaków”? Ile jest okien w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie? Jaka jest największa prędkość ssaka? Znasz odpowiedzi na te pytanie? Jeśli tak – wystarczy podać prawidłową liczbę. Jeśli nie – można spróbować zgadnąć. A może zaryzykujesz i postawisz dolary na odpowiedź innego gracza? Atutem planszówki są bardzo proste zasady gry i gwarancja doskonałej rozrywki, niejednokrotnie podczas rozgrywek wzbudzane będą salwy śmiechu przy jednoczesnym treningu szarych komórek.

Autorem planszówki jest Dominic Crapuchettes, ilustracje stworzył Jacoby O’Connor. Światowy sukces Ryzyk Fizyk potwierdza ponad 1 milion sprzedanych egzemplarzy od 2005 roku oraz zdobycie ponad 20 nagród i nominacji na całym świecie.

W tym m.in.:

• Najlepsza gra imprezowa – (2007, Board Game Geek)
• Najlepsza gra imprezowa – (2007, Games Magazine)
• Gra roku (2008, Finlandia)
• Editor’s Choice – (2008, Xbox Magazine)
• Najlepsza gra imprezowa – finalista (2008, Norwegia)
• Mensa Mind Games (2006, Mensa Select)
• Gra roku (2006, Milwaukee Journal Sentinel)
• Gra roku (2006, Creative Child Magazine)
• Najlepsza gra wiedzowa wszechczasów (About.com)
• Najlepszy produkt (Dr. Toy)
• Hall of Fame “Keepers” (Major Fun)
• Seal of Approval (The National Parenting Center)

O popularności gry świadczą także recenzje na portalach poświęconych planszówkom:
W tej grze wygrywa się za dobre szacowanie i trafne obstawianie wyników. Nie trzeba więc być alfą i omegą, mieć ogromną wiedzę o sprawach zaskakujących, nietypowych, a pewnie i niepotrzebnych. Nie o to w tej grze chodzi. Mając wiedzę ogólną i wyobraźnię można trafnie typować odpowiedzi. Można też strzelać, wpisując abstrakcyjne wartości liczbowe. Byle tylko znaleźć się poniżej górnej granicy. Jest przy tym niedowierzanie gdy się trafiło, albo i nie, a potem wiele śmiechu. Uwielbiam ten moment, gdy odczytana odpowiedź zaskakuje graczy. Uwielbiam też chwile radości, gdy ktoś zdobywa duże pieniądze za wygraną. Uwielbiam te miny i zabawne komentarze graczy, którzy stracili fortunę, będąc pewni swoich decyzji. Ta gra jest bardzo emocjonująca.
 

Scheherezade, www.znadplanszy.pl

Ryzyk Fizyk naprawdę wymiata. Wzorowa gra quizowa!

Leser, www.gry-planszowe.pl/forum

Gra jest zacna i będzie u nas też kolejnym imprezowym hitem.

Charlie, www.gry-planszowe.pl/forum

O GRZE PLANSZOWEJ:

Tytuł: Ryzyk Fizyk
Tytuł oryginalny: Wits & Wagers
Autor gry: Dominic Crapuchettes
Ilustracje: Jacoby O‘Connor
Tłumaczenie: Magdalena Miśkiewicz
Opracowanie polskich pytań: Agnieszka Weidemann, Jacek Drewnowski, Artur Szrejter, Kamil Śmiałkowski
Liczba graczy: 4-14 osób
Wiek graczy: 10-110 lat
Sugerowana cena det.:  119,90 zł (brutto)
Format: 29,5 x 29,5 x 7,5 cm
Kod EAN: 5908215009229

 

 

Więcej informacji o grach planszowych na www.KrainaPlanszówek.pl oraz facebook.com/KrainaPlanszowek