KOMUNIKAT PRASOWY

Wydawnictwo Egmont Polska informuje, iż z dniem 3 czerwca br. nastąpiły zmiany w składzie kadry zarządzającej spółki.
Stanowisko Dyrektora Generalnego Egmont Polska & Central and Eastern Europe objął Martin Dusseldorp, obecny Dyrektor Finansowy.
Do ścisłego kierownictwa firmy dołączyła również Maria Deskur na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w Pionie Książek, dotychczasowy Dyrektor Wydawniczy w Pionie Książek. W zespole zarządzającym pozostaje Iwona Tessarowicz-Pakuła pełniąca funkcję Dyrektor Zarządzającej Pionem Czasopisma. Jacek Bełdowski obecny Dyrektor Generalny Egmont Polska awansował w ramach struktur międzynarodowych, obejmując funkcję Dyrektora Zarządzającego Global Content Development, jednego z dwóch kluczowych pionów międzynarodowych.

W związku z trwającym procesem reorganizacji w Egmont Publishing mającym na celu dostosowanie koncernu wydawniczego do zmieniającego się otoczenia rynkowego oraz realizację celów biznesowych powołano dwie nowe organizacje globalne – Global Licensing Management, kierowaną przez Silvię Figini oraz Global Content Development, zarządzany przez Jacka Bełdowskiego.

Międzynarodowy zespół Global Content Development będzie odpowiedzialny za kreację portfela wydawniczego opartego na markach globalnych. Jednostki zespołu będą obecne w czterech lokalizacjach kluczowych dla kreacji książek i czasopism dla dzieci w Egmont Publishing – w Londynie, Warszawie, Kopenhadze i Berlinie. Każda z nich będzie ściśle współpracowała z lokalnymi wydawcami.

Awans Jacka Bełdowskiego w strukturach międzynarodowych odzwierciedla wzrost roli Egmont Polska, a tym samym docenienie kreatywności i umiejętności menedżerskich polskiego zespołu.

Obejmujący stanowisko Dyrektora Generalnego Egmont Polska & Central and Eastern Europe Martin Dusseldorp będzie kontynuował dotychczasową strategię rozwoju kluczowych gałęzi biznesu, takich jak czasopisma, książki, komiksy i gry planszowe. Będzie wspierał innowacyjne rozwiązania i wraz z zespołem tworzył nową jakość rodzinnej rozrywki w oparciu o kluczowe licencje międzynarodowe i dorobek polskich twórców.

– Nowe obowiązki traktuję jako kolejne wyzwanie biznesowe. Wierzę, że kontynuacja dotychczasowej polityki firmy, która w centrum zainteresowania stawia naszych czytelników i ich potrzeby, odpowiada na potrzeby rynku – mówi Martin Dusseldorp. – Mam nadzieję, że przy wsparciu doświadczonych menedżerów a w szczególności Iwony Tessarowicz-Pakuły, która jako członek zespołu zarządzającego od lat kieruje z ogromnym powodzeniem biznesem czasopism, i debiutującej w nowej roli Marii Deskur, przyczynimy się do kolejnych sukcesów i dalszego rozwoju Egmont Polska – dodaje Dusseldorp.


Martin Dusseldorp jest absolwentem De Haagse Hogeschool/The Hague University of Applied Sciences. Karierę zawodową w Egmoncie rozpoczął przed 15 laty na stanowisku Dyrektora Finansowego Egmont Polska & Eastern Europe, wcześniej pracował m.in. jako Dyrektor Finansowy w Shell Gas Polska.

Iwona Tessarowicz-Pakuła z wykształcenia polonistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, ze specjalnością literatura dla dzieci i młodzieży. Z doświadczenia: krytyk literacki, dziennikarka, marketingowiec, wydawca. Z Wydawnictwem Egmont Polska związana od 21 lat, w tym 16 lat na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Pionem Czasopism.

Maria Deskur była współzałożycielem wydawnictwa Muchomor. Pomysłodawca i współtwórca sukcesu projektu BASIA. Zwycięzca konkursu British Council i London Book Fair ‘IYPY award’ 2005. W Egmoncie pracuje od 2011 roku jako Dyrektor Wydawniczy Pionu Książek.

Jacek Bełdowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, choć dziś pewnie studiowałby historię. Od ponad 23 lat związany z Egmont Polska, od 1998 roku działa w strukturach międzynarodowych spółki jako Senior Vice President and General Manager Egmont CEE i członek zespołu menedżerskiego Egmont International. Orędownik nowych technologii w biznesie. Dobrze czuje się w wielokulturowych zespołach, ponad wszystko ceni współpracę. Prywatnie zapalony biegacz i podróżnik.