Mamy przyjemność poinformować, że książka „MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”, autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek zdobyła – decyzją czytelników – tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

Dzieci i rodzice wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W głosowaniu najwięcej głosów uzyskała książka MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek z wydawnictwa Egmont Polska. Oficjalne wyniki Konkursu – Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka” 2014 ogłoszono 14 maja podczas 6.Warszawskich Targów Książki. Organizatorem Konkursu jest Empik.

To opowieść o argentyńskim chłopcu, który mimo wielkiego talentu miał małe szanse, by stać się piłkarzem, bo z powodu choroby był za niski, za drobny. A leczenie za drogie. To pełna optymizmu historia wspaniałej rodziny Messiego, która podjęła niejedną trudną decyzję i pomogła mu w realizacji marzenia. I o legendarnym klubie FC Barcelona, który wziął chłopca pod swoje skrzydła, sfinansował leczenie i ukształtował swego najlepszego i najwierniejszego napastnika. O zawrotnej karierze Messiego. I o jego Argentynie i Hiszpanii. A przede wszystkim to pięknie ilustrowana energetyzująca książka o tym, że MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ, którą z przyjemnością przeczyta cała rodzina – wnuki i (kochające ich jak babcia Messiego) babcie, synowie i córki, ich ojcowie i oczywiście mamy – jak ta, która książkę o Messim napisała dla swojego syna! – podkreśla Dorota Koman, jurorka Konkursu „Przecinek i Kropka” 2014.

Z książek zgłoszonych do Konkursu przez wydawców, grono ekspertów (w jury, obok Doroty Koman – krytyka literatury dziecięcej, zasiadały również: Ewa Świerżewska – recenzentka, tłumaczka, redaktor naczelna portalu Qlturka.pl, Ewa Gruda – krytyk literatury dziecięcej, dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej, dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego) wytypowało 10 najlepszych publikacji.

Ostateczny werdykt w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2014 wydali bezpośrednio czytelnicy. Mogli oni oceniać nominowane książki w głosowaniu internetowym, które trwało od 18 marca do 21 kwietnia 2015 roku.

Wyniki Konkursu zostały ogłoszone 14 maja – podczas 6. Warszawskich Targów Książki. Statuetkę Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2014 dla „MESSIEGO. Małego chłopca, który stał się wielkim piłkarzem” odebrali autorka: Yvette Żółtowska-Darska, Maria Deskur – Dyrektor Wydawniczy Pionu Książek Wydawnictwa Egmont Polska, Agnieszka Betlejewska – Wydawca Książki oraz autor projektu graficznego, okładki i stron tytułowych książki Dennis Wojda. Empik przekazał wydawcy oraz autorom zwycięskiego tytułu czek na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Jednak główną nagrodą jest promocja zwycięskiego tytułu (jako najlepszej książki dla dzieci na polskim rynku) w salonach Empik, na www.empik.com oraz na portalu www.przecinekikropka.pl.

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej, a Ty nie możesz się do tego przekonać, przeczytajcie razem tę książkę. Jeżeli Ty jesteś fanem piłki nożnej i chciałbyś przekazać tę pasję swojemu dziecku, masz wspaniały prezent. W księgarniach dostępna również druga książka w cyklu – „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce”.

MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem
Yvette Żółtowska-Darska
Egmont Polska
ISBN: 978-83-281-0368-9
Cena 29, 99 PLN

Do niedzieli książki Wydawnictwa Egmont można kupić na Targach książki w Warszawie na stoisku nr 114. Więcej o ofercie i rabatach.