Pierwszy tom nowej serii Megan McDonald – Hania Humorek i przyjaciele
specjalnie dla młodszych czytelników

 HANIAPRZYJ1_250

3. lutego nakładem Wydawnictwa Egmont ukazała się nowa seria nawiązująca do znanej
i lubianej Hani Humorek. Tym razem Megan McDonald napisała książkę specjalnie dla dzieci, które czytają od niedawna. Pierwszy tom serii Hania Humorek i przyjaciele zatytułowany „Julka Wróbel i przygoda ze świnką” to zabawna historia napisana dużą czcionką i opatrzona mnóstwem kolorowych ilustracji.

Hani Humorek nie trzeba nikomu przedstawiać. Z jednej to strony bestsellerowa seria, która sprzedała się w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy. Z drugiej strony bohaterka, z którą utożsamiają się kolejne pokolenia dzieci czyli pełna energii trzecioklasistka o nieograniczonej wyobraźni. Mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem, ma ulubionego nauczyciela – pana Łopucha, muchołapkę o wdzięcznym imieniu Szczęki i grono przyjaciół, z którymi nie sposób się nudzić. Jest więc najbliższy przyjaciel Hani – Rysiek, są też Franek Perełka i Julka Wróbel. Ta ostatnia stała się główną bohaterką pierwszej książki w serii Hania Humorek i przyjaciele.

„Julka Wróbel i przygoda ze świnką” zachęca do czytania humorem i dystansem do świata. Opowieść o Hani i Julce jest całkiem prosta, ale niebanalna i przewrotna. Opowiada o prawdziwej przyjaźni, opiece nad zwierzętami i odpowiedzialności, jaką ta ze sobą niesie. Jest dostosowana do potrzeb młodego czytelnika – opatrzona atrakcyjnymi kolorowymi ilustracjami autorstwa Erwina Madrida i dużą czcionką ułatwiającą czytanie.

Teraz również młodsze rodzeństwo wielbicieli Hani będzie mogło poznać jej przygody,
a także przygody jej przyjaciół!

Nie oznacza to, że Egmont zapomniał o wiernych fanach Hani Humorek. W lutym ukaże się także Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw – 64 strony kolorowanek, zagadek, krzyżówek i zabawnych zadań związanych z powieściowym światem Hani.

Jedno jest pewne – Hania Humorek i jej przyjaciele każdemu poprawią nawet najbardziej paskudny humorek!
Polecamy!

Hania Humorek i przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką
Seria Wydawnicza: Hania Humorek
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Wiek: dzieci 8-12 lat
Cena:19, 99 zł

Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw
Seria Wydawnicza: Hania Humorek
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Peter H.Reynolds
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Wiek: dzieci 8-12 lat
Cena: 16, 99 zł