4 listopada br. Wydawnictwo Egmont odda w ręce młodych czytelników kolejną książkę z serii piłkarskich biografii – Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę, autorstwa Yvette Żółtowskiej – Darskiej. To opowieść o chłopcu wychowanym na ulicy, który został bohaterem. Jego historia ściska za gardło, ale pozwala wierzyć, że dzięki pasji, talentowi i determinacji każdy może odnaleźć własną drogę. I przy okazji zajść na szczyt.

Podróż przez życie Zlatana zaczyna się w Malmo na południu Szwecji, gdzie przyszedł na świat i dorastał w trudnych warunkach, w rozbitej rodzinie, niejednokrotnie doświadczając głodu
i poniżenia ze strony rówieśników. To tutaj w biednej dzielnicy emigrantów, na boisku zwanym „boiskiem Cyganów” zaczął swoją przygodę z piłką nożną. Do pierwszego klubu piłkarskiego wstąpił mając 6 lat, wtedy też ukradziono mi jego największy skarb – rower BMX, co spowodowało, że on sam zaczął kraść. Jednak pasja, jaką stał się dla niego futbol, okazała się szansą na uczciwe, lepsze życie. W wieku 19 lat Zlatan wyruszył w świat, aby przez Holandię, Włochy, Hiszpanię i Francję zawędrować na piłkarski szczyt.

Opowieść o młodym piłkarzu jest pasjonująca nie tylko ze względu na niezwykłą historię zawodnika, ale także dzięki doskonałej narracji ubarwionej dialogami, zabawnymi anegdotami z życia Ibrahimovicia oraz licznym ciekawostkom i zdjęciom.

Ta historia, jak żadna inna, daje dzieciom nadzieję i pokazuje, że nawet z pogmatwanego i trudnego dzieciństwa, można wyjść na prostą drogę, a nawet stanąć na szczycie.

Książka do nabycia od 4 listopada w salonach Empik i na Empik.com.

Polecamy!

Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę
Autor: Yvette Żółtowska-Darska ›
Oprawa: FLEXI
Liczba stron: 192
Cena:29, 99 zł

Yvette Żółtowska-Darska – wielbicielka futbolu, fotografii i Toskanii. Mama 10-letniego syna. Zainspirowana jego pasją do piłki nożnej postanowiła napisać serię książek dla dzieci o ich piłkarskich idolach. Poprzednie książki z serii, Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem i Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce niezmiennie okupują listy bestsellerów, a prawa do ich wydania zostały sprzedane już do sześciu krajów.