Zostań kucharzem w knajpie dla potworów! Wydawnictwo Egmont wydaje polską edycję, karcianej gry kooperacyjnej „Głodostwory”. To niezwykle dynamiczna, towarzyska, bardzo emocjonująca gra, w efektownej szacie graficznej. 14 lutego br. gra trafi do sprzedaży na terenie całej Polski.

„Głodostwory” to zwariowana gra kooperacyjna dla 3–6-osobowej drużyny, doskonała na imprezy i spotkania w gronie znajomych, ale nie tylko. – „Głodostwory” urzekły mnie tematyką. Jako mama dwóch chłopaków wiem, że wszystko, co ma w sobie pierwiastek „obrzydliwości” jest jak najbardziej na miejscu. – poleca Adriana Leszczyńska, mama Oliwiera i Radka. Podczas rozgrywek jest głośno, śmiesznie, chaotycznie i zawsze brakuje czasu – jak w prawdziwej knajpie w godzinach szczytu. Jedyną różnicą jest to, że klientami są głodne potwory, monstrualnie wymagające. Lubią zjeść tłusto i dużo, a im obrzydliwsza potrawa – tym lepsza. Na dodatek nie lubią zbyt długo czekać. Dlatego gdy tylko zamówienie pojawi się w kuchni, wszyscy kucharze muszą się bardzo spieszyć. Tłumaczenie się z opóźnień tłumom głodnych stworów nie jest zabawne (ani bezpieczne)… Nakarm je, zanim sam staniesz się posiłkiem!

– Pierwsze 2 rozgrywki grałam bez klepsydry. Tylko po to by nauczyć grupę sprawnego działania, bystrości, właściwej wymiany informacji i planowania. Włączenie czasu do zabawy pokazało naszą niemoc. Nie ulega wątpliwości, ta gra jest potwornie emocjonująca. „Głodostwory” to bardzo dobra kooperacyjna imprezówka! – pisze Agnieszka „Scheherazade” Weidemann z Znadplanszy.pl.

Szalone tempo rozgrywki! Różne poziomy trudności! Jak grać?

Kolejka głodnych klientów już czeka na zamówione dania. Mamy 2 minuty na wykarmienie wszystkich stworów… zatem czas start! W swojej kolejce każdy z graczy powinien wykonać jedną wybraną akcję: nakarmić stwora, zagrać kartę akcji lub odrzucić kartę z ręki i wziąć nową. W grze nie występuje rywalizacja między uczestnikami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel – wyżywić zgraję. Skompletowanie zamówionych dań np. przez potwora Pawła nie będzie proste i nie obejdzie się bez pomocy innych kucharzy. Czy ktoś ma bulgoczący napój z bagien? Albo lody mrożące krew w żyłach? Kluczem do zwycięstwa jest zagrywanie kart akcji, które pozwalają przekręcać klepsydrę oraz wymieniać dania między graczami. Drużyna wygra, jeśli wykarmi wszystkie stwory przed upływem czasu.

Autorem tytułu „Głodostwory” jest Dario Dordioni, a ilustracje do gry przygotował Demis Savini. W wersji oryginalnej karcianka ukazała się pod tytułem „Fast Food Fear”. Gra przeznaczona jest dla minimum 3 graczy w wieku już od 8 lat. W pudełku znajdują się talie kart – dań, głodostworów i akcji oraz klepsydra. Gra oferuje również dwa dodatkowe warianty. Dla doświadczonych poprzez dokładanie kolejnego głodostwora do kolejki oraz dla dzieci, gdzie pozwalamy na trzykrotne obrócenie klepsydry. W menu znajdują się m.in.: obślizgły makaron ze splątanymi pnączami, soczysty burger z mielonych gąsienic, czy chrzęszczące frytki smażone w oleju silnikowym. Smacznego!

 


Tytuł:
Głodostwory
Autor: Dario Dordioni
Ilustracje: Demis Savini
Liczba graczy: 3-6 osób
Wiek graczy: 8-108 lat
Sugerowana cena det.:  59,90 zł (brutto)
Format: 20x20x5 cm
Kod EAN: 5908215009519
Premiera: 14.02.2018 r.

 

 

 

Więcej informacji o grach planszowych na www.KrainaPlanszówek.pl oraz ?fref=ts">facebook.com/KrainaPlanszowek.
Grę można kupić na Egmont.pl (https://egmont.pl/Glodostwory,6380546,p.html).