Zapraszamy do owianej magią krainy baśni. Wraz z premierą pełnometrażowego filmu Piękna i Bestia, który już 17 marca wejdzie na ekrany kin, nakładem wydawnictwa Egmont ukażą się książki i czasopismo. Miłośnicy pięknych historii i spragnieni czarownych opowieści czytelnicy nie mogą tego przegapić!

W nowej serii książek przygotowanych specjalnie z okazji premiery kinowej najnowszego filmu Disneya Piękna i Bestia poznamy bohaterów dziecięcych fantazji – niezwykłą Bellę i okrutnego potwora z zaczarowanego zamku – tym razem w niezapomnianych kreacjach aktorskich.

Nowy magazyn Piękna i Bestia również nawiązuje do aktorskiej adaptacji. W czasopiśmie czytelniczki, oprócz historii Pięknej i Bestii, znajdą wiele interesujących, zakulisowych informacji dotyczących samego filmu. Wśród nich będą, m.in.: wywiad z Jacqueline Durran
na temat szczegółów powstawania ubioru Belli, detale związane
z wykreowaniem postaci Bestii czy opis zamku i sali balowej. Do pisma dołączony zostanie również prezent – naszyjnik Belli.

Jak wszystkie baśnie również i ta rozpoczyna się prostymi słowami: dawno, dawno temu… Nie jest to jednak zwykła bajeczka o pięknej dziewczynie i przystojnym księciu – choć przyznać trzeba, że panna rzeczywiście cudna, a książę czarujący. To opowieść o pięknie skrytym głęboko, o dwojgu ludziach, których ścieżki los skrzyżował pośród nadzwyczaj niesamowitych okoliczności i którzy muszą dopiero odkryć, co naprawdę jest ważne. Ich historia – stara jak świat, jednocześnie świeża niczym płatki róży – dopiero się zaczyna.

Wytwórnia Walt Disney Pictures przygotowała kolejną aktorską wersję swojej klasycznej animacji.
Po sukcesie „Alicji w Krainie Czarów”, „Kopciuszka” i szczególnie „Księgi Dżungli” można być pewnym, że i ten film będzie wydarzeniem, jak inne premiery Disneya. W rolach głównych wystąpią Emma Watson, jako Bella i Dan Stevens, jako Bestia. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Luke’a Evansa, Kevina Line, Josha Gada, czy Ewana McGregora.

Polski zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Rp8eslWReuo

 

Magazyn Disney Przedstawia. Piękna i Bestia
Ilość stron: 32
Format: 208 x 278 mm
Cena okładkowa: 9,99 PLN
Premiera: 17.03.2017
Redaktor prowadzący: Małgorzata Romańska

Piękna i Bestia to znana już wszystkim historia pięknej dziewczyny, która chcąc ratować ojca, musiała zamieszkać z Bestią w jego wielkim i strasznym na pozór zamczysku. Historia kończy się szczęśliwie – dzięki miłości Pięknej do Bestii, klątwa została zdjęta, Bestia stała się pięknym i szlachetnym księciem, a na zamku znów zapanowała radość.

Magazyn powstał w ślad za filmem Piękna i Bestia, którego premiera zaplanowana jest na 17 marca 2017 roku. W czasopiśmie czytelniczki, oprócz historii Pięknej i Bestii, znajdą wiele interesujących, zakulisowych informacji dotyczących samego filmu – szczegóły powstawania ubioru Belli, sposobu wykreowania postaci Bestii czy opis zamku i sali balowej. Do magazynu dołączony zostanie naszyjnik Belli.

 

W serii książek ukazują się następujące tytuły, m.in.:

 

Piękna i Bestia. Kocham ten film
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney
Tłumacz: Małgorzata Fabianowska
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 205×285
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-2434-9
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 1.02.2017

Kiedy ojciec Belli trafił do niewoli, córka w zamian za jego uwolnienie obiecała zostać na zawsze u boku Bestii. O dziwo, życie w zaczarowanym zamku nie okazało się aż tak straszne, jak to sobie wyobrażała. Z czasem dziewczyna zaprzyjaźniła się z potworem i doceniła jego zalety. Aby zaklęcie utraciło moc, Bestia miała nauczyć się kochać oraz sama zostać obdarzona miłością. Tylko czy zdąży, nim opadnie ostatni płatek róży?

 

Piękna i Bestia
Autor: Elizabeth Rudnick
Ilustrator: nd
Tłumacz: Miłosz Urban
Oprawa: miękka
Objętość: 272 strony
Format: 140×208
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-2513-1
Grupa docelowa: 7-12 lat
Premiera: 15.03.2017

Bella to dziewczyna wyróżniająca się z tłumu swoją niezależnością, zaskakującym punktem widzenia
i miłością do literatury. Pragnie przygód, marzy o pełnym wrażeń życiu, jakie zna z książek.

Gdy pewnego dnia ojciec Belli zostaje zatrzymany przez okrutną Bestię i oskarżony o kradzież, życie dziewczyny wywraca się do góry nogami. Ryzykując swoją wolność i przyszłość, postanawia zająć miejsce ojca, choć tak naprawdę wolałaby uciec… Życie w zaczarowanym zamku okazuje się jednak nie tak okropne, jak początkowo wydawało się Belli. Ostatecznie znajduje w nim przyjaźń i… miłość.

 

Złota księga. Piękna i bestia
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Disney
Tłumacz: Natalia Wiśniewska
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 205×285
Cena: 34,99
ISBN: 978-83-281-2327-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 15.03.2017

Klasyczna opowieść w przepięknym wydaniu Disneya. Gdy ojciec Belli gubi się w lesie i szuka schronienia w ponurym zamczysku, niespodziewanie zostaje w nim uwięziony przez Bestię. Odnajduje go Bella i w zamian za wolność ojca obiecuje zostać w zamku razem z Bestią. Choć początkowo oboje są nieufni wobec siebie, w końcu rozkwita między nimi przyjaźń, a w samotnym sercu Bestii rodzi się prawdziwe uczucie… To jedna z najpiękniejszych baśni o miłości zdolnej skruszyć nawet najtwardsze serce.