Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie i Wydawnictwo Egmont zapraszają na Wielkie Targi Wielkanocne, które obędą się już w najbliższą niedzielę 2. kwietnia w siedzibie Muzeum, ul. Kredytowa 1. Tegoroczna edycja Targów to możliwość udziału w wielkim święcie rzemieślników, twórców i artystów inspirujących się etnografią! Na ponad 100 stanowiskach uczestnicy wydarzenia będą mogli zakupić pamiątki i dekoracje Wielkanocne z wszystkich regionów Polski, a także wielu krajów europejskich.

Na miejscu przedpremierowo będzie dostępna najnowsza książka Marianny Oklejak „Cuda niewidy. Zagadki dla młodszych i starszych”. W regularnej sprzedaży książka pojawi się w księgarniach już 26 kwietnia.

Cuda niewidy w świecie Cudów wianków

Dwaj bracia wyruszają w daleką drogę w poszukiwaniu szczęścia. Świat jest pełen niespodzianek,
ale i pułapek, a mieszkańcy leśnych ostępów nie zawsze są tak gościnni, jak można by sobie tego życzyć. Wróżki, dzikie zwierzęta, wiedźma, krasnoludki, a do tego diabeł Rokita! Bohaterowie wywodzący się z baśni i ludowych podań na przemian ułatwiają i utrudniają podróż obu chłopcom. Przeżyj przygodę wraz z dzielnymi braćmi, pomóż im pokonać zło i znaleźć to, co najważniejsze… Jak?

 Wytęż wzrok, wyostrz wszystkie zmysły!

Zagadki, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic, labirynty – jeśli tylko zdołasz rozwiązać wszystkie łamigłówki zawarte w książce, bracia będą wiedzieli, co robić dalej.

– wspaniałe ilustracje Marianny Oklejak
– kontynuacja Cudów wianków
– zagadki i zadania, które zachęcają dziecko do zabawy i śledzenia historii
– piękne wydanie w twardej oprawie

Tytuł: Cuda niewidy
Tekst, ilustracje: Marianna Oklejak
Cena: 39,99 PLN
ART EGMONT